Namiesto lyžovačky sme drtili šachy

V krásnom prostredí vynovenej chaty Berea v Harmónii sme cez jarné prázdniny namiesto lyžovačky drtili šachy. Okrem turnaja sa deti zlepšovali v lukostreľbe, pozreli sme si neďalekú voľne prístupnú jaskyňu (šachtu), netopiere sme našťastie nevyplašili. Pokochali sme sa krásnym výhľadom zo slovanského hradiska a zase naspäť k šachom. Učil som deti koncovky, rozoberali sme si partie, vo voľných chvíľach riešili taktiky. Samozrejme, zadarmo nič nefunguje, deti dostávali za odmenu kamienky.

Nebolo nás veľa, o to viac sme sa lepšie spoznali, nasmiali pri večernej ZOO a mestečku Palermo. Keďže sme boli do nepáru, v turnaji si zahral aj pán Horný, ktorého sme pred začiatkom partie ozbíjali o dámu, aby mali aj tí slabší šancu aspoň jednu partiu vyhrať.

Na chess results  pochopiteľne tieto partie s hendikepom nefigurujú. Turnaj vyhral zlepšujúci sa Hryhorii Shykhnenko. S rovnakým počtom bodov 7 z 8, sa umiestnil aj animátor a šachový rozhodca Jonatán Pavelka, ktorého sme pre zmenu ozbíjali o cenu, pretože už má nad 18 rokov. Na druhom mieste sa umiestnil talentovaný škôlkar Michal Horný (6 z 8), ktorý zvíťazil vo vzájomnom súboji s Jakubom Šiagim (6 z 8) a tým ho odsunul na tretie miesto. Zemiaková medaila sa ušla Viktorovi Ni, ktorý však vyhral lukostrelecký turnaj.

Od rána do večera nás híčkal tamojší personál, ktorý nám chystal všelijaké dobrôtky. A na odreagovanie tu výborne poslúžil pingpongový stôl, biliard i kalčeto. Deti boli fantastické, počúvali a všetko si užívali.

Fotogaléria

Autor: Martin Hunčár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *