Pohár Bratislavskej šachovej akadémie putoval do Banskej Bystrice

12489423_942149749153793_5624911388889409207_o

Druhý ročník turnaja O pohár Bratislavskej šachovej akadémie 2016 máme úspešne za nami, ceny sú rozdané, nikto neutrpel žiadne zranenia napriek tuhým bojom na šachovniciach a víťaz má svoj najväčší GPX pohár doma na poličke.

Šiesteho januára zasadlo za šachovnice 39 detí v Dúbravke, aby si zmerali sily a zabojovali okrem pekných cien aj o body do celoslovenskej súťaže GPX. Popri hlavnom turnaji zápasilo aj 18 hráčov v sprievodnom OPENe, v ktorom suverénne kraľoval Štefan Ďurovka z Bratislavy.

Hlavný turnaj bol napínavý až do posledného kola, napokon svoju formu potvrdil a aj napriek malému zaváhaniu si prvú cenu vybojoval Dominik Pecháček z Banskej Bystrice.

Za zmienku stojí pekný výkon dievčat, ktorých síce býva pomerne menej ako chlapcov, no v konečnom zúčtovaní obsadila Olexandra Strelbitská druhé miesto a len o malý rozdiel v pomocnom hodnotení získala nepopulárnu zemiakovú medailu za Davidom Petrekom Linda Vojtková.

12487209_942151102486991_4204993960585332991_o
Víťazi Turnaja B, zľava Ondrej Vadila 3.miesto, Štefan Ďurovka 1.miesto, Milan Belák 2.miesto

12485877_942151105820324_3281542454233142193_o
Víťazi Turnaja A, zľava Oleksandra Strelbitska 2.miesto, Dominik Pecháček 1.miesto, David Petrek 3.miesto

ARIVA, Poštová banka
Rodičia, fanúšikovia a všetci ktorí nás podporili úsmevom.

5 komentárov: “Pohár Bratislavskej šachovej akadémie putoval do Banskej Bystrice

• V „B“ čkovom turnaji si Danko dobre zahral. Konkurencia bola tvrdá a nechýbali ani emócie. Hneď na druhý deň sme si s trénerom prebrali jednu s koncoviek, a tak sme opäť o niečo múdrejší.

• Som veľmi rád, že taký skvelý tím BŠA robí turnaje v Dúbravke a náš klub ŠK Dúbravan mohol trochu pomôcť. Dúfam,že to už bude tradícia a každoročné sa bude konať tento turnaj, je to fantastické mať taký turnaj v Dúbravke. Z môjho pohľadu to bolo skvelé zorganizované, i kedˇ drobné chybičky boli, ale navonok všetko bolo vynikajúco. Mal som pocit, že aj deťom sa páčil turnaj, čo je najdôležitejšie. Potešilo ma aj to, že bol turnaj B,
    kde som hral, čo je prínosom, lebo dospelí sa nemusia iba pozerať na deti,ale môžu si aj zahrať. Prajem veľa zdaru do daľších aktivít BŠA !!!