Poznáme nového majstra školy Kpt. J. Nálepku v Stupave

Druhého ročníka šachového turnaja o majstra základnej školy Kpt. J. Nálepku v Stupave sa zúčastnilo celkovo 22 detí. Teší nás, že sa na štartovom poli objavilo dosť nováčikov, ktorí začali šach hrať iba tento školský rok, alebo nabrali odvahu a prekonali minuloročné váhanie.

Pri šachu býva pomerne menej dievčat a aj preto sme radi, že tento ročník mali zastúpenie v turnaji už tri dievčatá.

Od prvého kola si viacerí brúsili zuby na pohár majstra. Kandidátov bolo viacero, Filip Štelbaský, Juraj Strižko, Alan Stašík či Viktor Sabaj. Hralo sa až do posledného kola, ked stále nebolo rozhodnuté o víťazovi. Juraj prehral s Filipom, Filip prehral s Viktorom a Alan v poslednom kole v priamom súboji s Filipom.

Prví dvaja tak zhodne uhrali 6 bodov zo sedem a rozhodovalo pomocné hodnotenie (podobne ako skóre vo futbale), ktoré bolo priaznivejšie Jurajovi Strižkovi, ktorý sa stal majstrom školy v šachu pre rok 2019.

Na deťoch, ktoré boli už na svojom druhom ročníku školských majstrovstiev, bolo vidieť veľké zlepšenie, medzi kolami analyzovali partie a vymýšľali stratégie, ako prekabátiť (iba na šachovnici) svojho súpera.

Veľmi dobre sa darilo Emme Strakovej, ktorá sa svojou rozvážnou hrou miešala karty medzi najlepšími hráčmi. Prekvapením turnaja sa stal prvák Tomáš Prepira, ktorý so štyrmi bodmi obsadil celkové siedme miesto a svojou hrou potrápil aj skúsenejších súperov.

Majstrovstvá školy rozhodovala dvojica Jarolím Achberger a Michal Vrba. Vzhľadom na fakt, že pre veľa detí to bol vôbec ich prvý turnaj v živote musím konštatovať, že turnaj prebehol absolútne korektne, v zmysle pravidiel a duchu fair-play a všetky deti sa postarali o výbornú atmosféru počas celého podujatia. Za to patrí deťom veľké poďakovanie, že dokážu na šachovnici bojovať ako levy a mimo nej sú kamaráti a vedia si poradiť a pomôcť.

Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke Bohdane Cibuľovej, ktorá deťom odovzdala ceny a vďaka jej podpore sa mohli tieto majstrovstvá uskutočniť.

Konečné poradie
Fotogaléria

Tešíme sa na ďalší ročník.
Michal Vrba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *