Príprava šachových krúžkov v novom školskom roku

Leto sa končí a opäť zasadneme do školských lavíc.

Uplynulý školský rok bol pre deti veľmi úspešný, niektorí sa v krátkom čase naučili prvé základy šachu na ktorých môžu stavať v budúcnosti, niektoré deti si zahrali dokonca už aj celoslovenské majstrovské súťaže, či už družstiev alebo jednotlivcov.

Veľmi nás tešia úspechy zverencov a po dobrých skúsenostiach a spoluprácach budeme otvárať šachové krúžky na nových siedmych základných školách. To by samozrejme nebolo možné bez šikovných ľudí, trénerov Bratislavskej šachovej akadémie, ktorí vedú deti nielen k základom šachovej hry ale aj k rozvoju osobnosti, slušnému správaniu a fair-play prístupu v živote.

Väčší počet krúžkov samozrejme vyžaduje aj nové šachové súpravy, demonštračné tabule, ktoré sme mohli zabezpečiť vďaka darom z 2%, grantovej podpore Tatra banky ako aj MČ Lamač. Deti v novom školskom roku dostanú aj krásne učebnice, do ktorých si budú môcť kresliť a v ktorých ich čakajú pekné šachové hlavolamy.

 

Držím palce, aby sa vám nový školský rok rozbehol úspešne. A pokiaľ by ste aj vy chceli vyskúšať šachový krúžok, tu nájdete školy, na ktorých budú krúžky prebiehať.

Za celý tím BŠA
Michal Vrba

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *