Račiansky šachový drahokam

Pohoda cez polročné prázdniny – učili sme sa strieľať z luku a cibrili si mozgové závity šachovou hrou

Račiansky šachový drahokam vznikol takpovediac „na kolene“ v mojej obývačke. Po niekoľkých turnajoch, kedy sa môj rodinný dom už viac nedal „nafúknuť“, som sa rozhodol usporiadať toto podujatie v kultúrnom stredisku Žarnovická. Rekordný počet 23 detí dal zabrať štyrom skúseným trénerom, pretože toto podujatie je viac než turnaj.

Je to celodenný program spojený s lukostreľbou, dobrým jedlom (pizza, chlebíčky, sladkosti, malinovky, ovocie…) a vyučovaním základných šachových zručností. Aby sme boli efektívnejší, deti sme rozdelili do dvoch skupín. V A skupine zvádzalo 8 nádejných šachistov vyrovnané súboje systémom každý s každým. Systémom štart cieľ zvíťazil Áron Pongó (6,5 zo 7) v tesnom závese za Matúšom Kajabom (obaja z ŠK Doprastav). Tretie miesto si vybojoval Vanko Wiliam z KŠN, uhral 4 zo 7.

B turnaj sa hral švajčiarskym systémom na 7 kôl, výborný výkon podal Ondrej Zika z BŠA, ktorý nestratil ani pol bodu. Nikto sa nenudil, deti od rána zbierali malé tromlované minerály za riešenie šachových hádanok, bonusy boli aj za výborné výkony v lukostreľbe. Zmyslom tohto podujatia je, že vyhráva každý, i keď len drobnosti, víťazi si mohli vybrať zo sponzorských kníh, CD a krásnych achátov. Určite sme sa nevideli naposledy, ďakujem touto cestou aj za ústretovosť mestskej časti Rača.

Fotogaléria
Turnaj A
Turnaj B

Autor: Martin Hunčár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *