Šachovo-lukostrelecký denný tábor

Horúco, horúco, horúco… Za šachovnicou i na teplomere v prvý júlový týždeň.

Tuhé boje na trojdňovom šachovo-lukostreleckom tábore zvádzalo dovedna 12 šachistov. Ambiciózni začiatočníci z račianskych škôl doplnení o dvoch škôlkarov si zmerali sily medzi sebou každý deň v dvoch súbežných 5 kolových miniturnajoch (hrali sme bez hodín, vo výnimočných prípadoch, keď sa partia preťahovala, som určil víťaza podľa situácie na šachovnici). Tento model sa mi osvedčil najviac, začiatočníkov hodiny viac vyrušujú, než im pomáhajú. Deň sme začínali hľadaním stratených pešiakov a riešením jednoduchej taktiky, na záver dňa sme skúsili hrať aj dámu. Pomedzi to sme každý deň rozobrali aj jednu partiu, chlapci sa hneď prvý deň učili aj šachovej notácií, i keď pravdu povediac, toto ich vôbec nebavilo, ale aspoň pár ťahov si každý zapísal.

Cez obed sme vždy strieľali z luku, niektorí by sa už v džungli „uživili“, aspoň slovne sa viacerí dušovali, že by už skolili aj medveďa, za to za šachovnicou sa ešte so strelcom musia čo to podučiť. Najviac vynikala trojica Peter Benda, Adam Singhoffer a Viktor Ni, ktorý sa presťahoval na Slovensko z Kazachstanu. Ale aj ostatní bojovali, občas však doplácali na to, že ešte nemajú v krvi matovanie a vyhraté pozície skončili patom. Dobrú náladu nám dvíhala aj poobedná zmrzlina a melón.

Deti vyhrávali kamienky, traja najlepší dostali okrem povzbudenia na konci aj moju knihu Drakozdrap. Dúfajme, že sa im podarí v najbližšej sezóne „zdrapnúť“ aj nejakého silnejšieho súpera.

Fotogaléria

Autor: Martin Hunčár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *