Šachuľkoviny na počkanie

Šachovo-lukostrelecký denný tábor 6.-9.7. 2021 v Rači

Trochu horúce, ale inak výborné počasie. 19 detí na štartovacej listine. Sme plní očakávaní, ako to všetko dopadne. Vrátil som sa z Majstrovstiev Slovenska mládeže a hoci ma čakala „nižšia liga“, veľmi som sa tešil práve na tieto deti, takmer všetky som trénoval cez koronu len online a mnohé z nich videl naživo prvýkrát!

Boli sme síce do nepáru, ale vlastne nie, hral aj Šachuľko Matový s krycím menom 0-0-0-0-0… Po každom kole mu jedna nula pribudla :-)). Tieto tábory si treba naplno užiť, trošku som s malou dušičkou tŕpol, či 19 kôl v priebehu štyroch dní zvládnu aj najmenší, mal som aj pár prvákov a škôlkarov, najmladší Andrejko ešte nemal  5 rokov, ale pravidlá zvládol a nastupoval ku každej partii s túžbou schuti si zahrať. Cenu fair play som udelil Šimonovi Kováčovi, ktorý ho ako jediný nechal vyhrať.

Rozdiely pochopiteľne medzi deťmi boli, ale keďže sa zbierali kamienky aj za prehry, tak to nijako nebolelo, nedočkavo si ich vymieňali neskôr za megakamene – tromlované minerály. Turnaj ovládla šestica – Milan Brna, Jozef Saller, Filip Grman, na treťom mieste skončil Viktor Vančo, na druhom Igor Marcinek a víťazstvo si zaslúžil sedemročný Samuel Gerek – uhrať 19 bodov z 19 partií, za to by sa nemusel hanbiť ani sám Magnus. Ak vás zaujímajú podrobné výsledky, nájdete ich na výsledky

Lukostreleckú súťaž vyhral Alex Ostrožlík, výborne triafali aj Jakub Varga s Jozefom Sallerom. Aby sme sa na „strelnici“ netlačili, deti v iných skupinách sa hrali a dokonca objavovali v lese Pešiakovník (dobre ukrytý) a na ďalší deň aj ďalší nezvyklý strom, ktorý na prekvapenie zarodil s dvoma druhmi figúrok.

Za úlohu bolo nielen stromy v strmom kopci nájsť, ale vyhral tím, ktorý dokázal o „ovocí“, čo najviac povedať. Obedovali sme v príjemnom Biviu a po obede ešte mali miniprednášky a v posledný deň Áron Pongó s Jonatánom Pavelkom , ktorí mi skvele pomáhali , aj simultánky proti deťom. Maskot Šachuľko Matový stále zabával, deti sa oboznámili s Račianskym otvorením (diviak K4) a trhali sa o to, kto si proti nemu zahrá aj mimo turnaja. Odchádzali veselé a spokojné, niečo sme ich aj naučili, čo viac si môžeme priať?

Fotogaléria

Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *