V Jarovciach bola aj exibícia

Na základnej škole Jarovce v Bratislave sa nám podarilo spolu s vedením školy usporiadať už druhý ročník majstrovstiev ZŠ Jarovce v šachu AKA Trnkovský jazdec 2024.

Po minuloročnom prvom ročníku, ktorého sa zúčastnilo 22 detí zo školy bol záujem detí vyšší a za šachovnice zasadlo spolu 28 detí. šachy majú tú krásnu vec, že môžu spoločne hrať a závodiť deti bez ohľadu na ročník a tak sa v majstrovského turnaja zúčastnili spoločne deti či už z prvého alebo druhého stupňa.

Najviac sa darilo Leonardovi Pastorovi. Ten už vyskúšal aj zopár šachových podujatí mimo školy, čo bolo vidieť aj na jeho hre a v celom turnaji získal spolu 6,5 boda (6 výhier a jednu remízu) a stal sa tak suverénnym víťazom ako i majstrom školy pre rok 2024.

Tesne za ním, na druhom nedelenom mieste, sa umiestnil Arthur Kompas, ktorí vybojoval celkovo 6 bodov (5 výhier a dve remízy) a na treťom mieste sa umiestnil s lepším pomocným hodnotením Patrik Šegeda 5b (5 výhier, 2 prehry).

Samostatne vyhodnotenou bola aj kategória prvého stupňa, najlepšia žiačka školy, ale i špeciálne ocenenie za odvahu, ísť odohrať školské majstrovstvá, ktoré bolo udelené mladším žiakom.

Po skončení majstrovstiev rozhodkyňa Lucka Tomčániová odohrala exibičnú partiu s víťazom turnaja. Majsterka Slovenska a aktuálne bronzová medailistka medzi dievčatami do 16 rokov na Slovensku, súhlasila s časovým hendikepom, kedy mala na partiu iba jednu minútu a Leonard celých 5 minút. Partia po veľkej dráme napokon skončila remízou, čo je pre súčasného majstra školy iste veľkým povzbudením do ďalších partií.

Za možnosť usporiadať podujatie patrí vďaka vedeniu školy a pani učiteľke Kristíne Tomčániovej, poďakovanie hlavnej rozhodkyni Lucii Tomčániovej a za organizačnú pomoc Jánovi Tomčánimu. Áno, rodina Tomčániovcov má na tomto podujatí veľkú zásluhu 🙂

Víťazom ako i všetkým účastníkom gratulujeme a tešíme sa opäť o rok.