Koncoročný šachový turnaj Challengers 2021

Ďalší rok ubehol ako voda. Niektorí hovoria, že to bol divný rok, niektorí hovoria, že už sa tešia na „normál“ a ja tvrdím, že všetko je tak, ako má byť. Čo bolo, bolo, čo máme, to máme a čo bude, to bude.

Som vďačný ža školský rok 20/21, pretože nám dal príležitosť naučiť sa nové veci. Napokon, túto príležitosť máme každý rok. Učili sme sa online. Píšem učili, lebo spolu s deťmi som sa učil aj ja. Možno intenzívnejšie ako minulé roky. Išlo nám to výborne.

Nasadenie bolo fantastické, hodiny nás bavili a veľa sme sa nového naučili. Niekedy hodiny nevyšli ako sme chceli, niekedy sme sa naopak zarozprávali aj dlhšie, ako sme plánovali. Veľa vecí sme nestihli, na veľa vecí sme určite zabudli a niekedy to bolo aj ťažké popri všetkých ostatných aktivitách.

No deti to zvládli, lebo v prvom rade chceli. Každý napredoval svojím tempom. Niektorí vystrelili ako rakety, iní boli ako na húpačke, raz hore, raz dole. Mali sme celý rok jeden spoločný cieľ. A tým bol koncoročný turnaj v klubovni BŠA v bratislavskej Rači.

Prišli všetci, ktorí mohli prísť. Prišlo nás dovedna 18, čo ma pozitívne zaskočilo. Predsa len, v čase, keď väčšina detí býva vonku na ihrisku pri lopte alebo na kúpaliskách skáče do bazéna, my sme drtili šachy.

Medaile visia na hrudiach, diplomy držia deti v rukách a za školským rokom 20/21 je definitívna bodka. Veľká vďaka rodičom za celoročnú podporu detí, každý spravil veľký pokrok. Ale hlavne som presvedčený, že šach ako taký sme si ešte viac obľúbili. Bola to skvelá jazda a už teraz sa teším na nový školský rok.

Fotogaléria

Autor: Michal Vrba, šachový tréner

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *