Našli sme Lászla z Námestova. Aké online tréningy nás opäť čakajú.

Ahojte priatelia,

ďakujem za Vašu podporu, že sa Vám online tréningy páčia, pokračujeme v nich aj naďalej. Tento týždeň sme zároveň vyskúšali aj live prenos z Turnaja začiatočníkov. Skúšame jednoducho nové veci, hranicou je nám iba naša vlastná predstavivosť.

Jednu dôležitú vec by som Vás chcel poprosiť, ako je uvedené aj nižsie. V prípade záujmu o online tréning, pošlite email s informáciou, o ktorý tréning by ste mali záujem 1 deň vopred. V deň tréningu, špeciálne posledné minúty pred samotným tréningom už nesledujem maili a tak sa žiaľ pravidelne stáva, že veľa vás nedostane následne link na tréning. Chápem, že by bolo z mojej strany určite lepšie, keby som sa pravidelne venoval emailovému inboxu, prípadne telefonátom. V takom prípade by sa výrazne zlepšila naša vzájomná komunikácia, no zrejme by utrpeli samotné tréningy, na ktoré sa vo vyššie spomenutom čase pripravujem. Verím, že to zvládneme. Posledná technická, link na tréning posielam naraz všetkým prihláseným cca 1 hodinu pred samotným tréningom.

Opustime technokratické formulky, ktoré sú nám jasné, a poďme pokračovať v tom, čo nás baví. V trénovaní šachov!

1. Vyberte si váš tréning (môže byť aj viacero). Tréning trvá +/- 45 minút.
6.4.2020, 17:00, skupina D, Orientácia v priestore (Hľadanie pokladu Inkov)
9.4.2020, 15:00, skupina D, Orientácia v priestore (Hľadanie pokladu Inkov)
6.4.2020, 18:00, skupina C, Ako sa brániť proti väzbe (Základy taktiky)
7.4.2020, 17:00, skupina B, Otvorené stĺpce (Ako ich efektívne využívať)
7.4.2020, 18:00, skupina A , Jazdec (Základy stratégie)

2. Ako sa prihlásiť na šachový tréning?
Na prihlásenie na tréning nám tak stačí poslať najneskôr 1 deň  vopred email na sachovaakademia@gmail.com, ktorého tréningu by ste sa mali záujem zúčastniť. Spätne Vám na email pošlem link, na ktorom bude tréning vysielaný.

Link na tréning obdržíte cca 1hodinu pred začiatkom tréningu.

3. Jedna knižka, ktorú by som odporučil pre každú skupinu:
Skupina D – Malé predstavenie šachových kúziel
Skupina C – Šachová cvičebnica 4
Skupina B – Základy taktiky
Skupina A – Černobílá magie

Šachový software, z ktorého sú online tréningy aj vysielané FRITZ 17

4. Ako nás podporiť.
Viacerí z vás ocenili myšlienku týchto online tréningov. Ako je uvedené vyššie, budú pre každého zadarmo. Verím, že v tejto neľahkej situácii hlavne pre rodičov, ktorí majú doma deti, skúšajú homeschooling a popri tom musia chodiť do práce či byť na home office, môže im aj taktáto možnosť pomôcť zmysluplne pre deti vyplniť ich čas. Ak by to splnilo čo i len tento jediný účel, budem rád.

Napriek tomu prišlo viacero otázok, či tieto tréningy je možné nejak podporiť. Áno, je to možné, nižšie uvádzam viacero spôsobov a za každý vopred ďakujem:

  • Akékoľvek povzbudzujúce slovo
  • Dobrovoľný príspevok za tréning, za kúpu licencie streamovacieho a šachového software, za čas trávený prípravou tréningov, na transparentný účet BŠA SK72 8330 0000 0024 0117 9186
  • Kúpou dobrej šachovej knižky v Šachovom obchode (my tie knižky aj reálne čítame ? , trénujeme z nich a radi Vám poradíme pri výbere)
  • Darovaním 2% z dani pre Bratislavskú šachovú akadémiu. Prečítajte si našu Ročenku 2019.
  • Sledovaním našich sociálnych sietí na YoutubeFacebooku alebo Instagrame

5. BŠA Turnaj začiatočníkov RICOH
V každej situácií sa snažím hľadať pozitíva. Súčasný stav nie je ani zďaleka ideálny, vo svete žiaľ reálne umierajú ľudia a my si musíme dávať pozor na zdravie ako nikdy predtým. Byť ohľaduplný k sebe, ale hlavne k druhým. Zrušené sú všetky verejné podujatia. A aj váš obľúbený Turnaj začiatočníkov.

Pokúsili sme sa ho presunúť na internet. A účasť zatiaľ potvrdzuje, že o turnaj máte záuejm! Beriem to ako signál, že sa vám to páči a má to zmysel. Držím vám palce, trénujte a vidíme sa už na ďalšom Turnaji začiatočníkov o 18:00.

Registrácia (heslo: dnesvyhram):
1. Online turnaj začiatočníkov 18.3.2020
2. Online turnaj začiatočníkov 25.3.2020
3. Online turnaj začiatočníkov 1.4.2020
4. Online turnaj začiatočníkov 10.4.2020

Pozrite si celý turnaj, ktorý bol prenášaný naživo s ukážkami partií.

Systém/pravidlá turnaja:
1. Turnaj je online pokračovaním série turnajov pre začiatočníkov. Preto je vhodný pre začiatočníkov (ako deti, tak dospelých). Turnaj je obmedzený pre hráčov s online ELOm do 1800.
2. Turnaj začína v piatok 10.4.2020 o 18:00
3. Turnaj bude trvať 90 minút. Partia trvá 2×7 minút.
4. Každý odohrá toľko partií, koľko za 90 minút stihne. Počítač automaticky páruje, takže sa prakticky nečaká na „ďalšie“ kolo.
5. Vyhrá ten, kto má najviac bodov 🙂

Registrácia do turnaja:
1. Vytvorte si registráciu na lichess.org
2. Pokiaľ máte nový účet, je potrebné odohrať aspoň 10 ratingovaných partií v móde BLITZ, aby systém vyhodnotil, že nie ste robot.
3. Pridajte sa do skupiny turnaja na linke (viď vyššie)
Heslo: dnesvyhram

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *