Okresné majstrovstvá základných škôl v šachu vyhrali žiaci s plným počtom bodov

V stredu 16.10.2019 sa uskutočnili v kultúrnom centre Fontána v Dúbravke, majstrovstvá ZŠ 4. obvodu Bratislavy v šachu žiakov a žiačok základných škôl. Ide o dlhoročnú postupovú súťaž organizovanú Bratislavským šachovým zväzom a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Už po piaty rok boli tieto majstrovstvá usporiadané v Dúbravke vďaka podpore MČ. Majstrovstiev sa zúčastnilo celkovo 58 chlapcov a 11 dievčat, pričom sa hralo o postup na krajské majstrovstvá BA kraja, ktoré sa uskutočnia 22.11.2019 v Hoteli Bratislava. Vyhodnotené boli dve kategórie – celkové poradie postupujúcich ako aj postupujúci žiaci, ktorí nie sú registrovaní v Slovenskom šachovom zväze.

Druhá spomínaná kategória bola zavedená v roku 2018 s cieľom podpory detí, ktoré nehrávajú súťažne šach v kluboch. Podujatia sa zúčastnili žiaci celkovo z 13tich škôl a o prvenstvo medzi školami sa bojovalo systémom súčtu najlepšieho bodového zisku žiaka a žiačky z rovnakej školy.

Organizátor majstrovských súťaží zvykne okrem postupujúcich udeliť ešte tzv. divoké karty, preto aj tí, čo skončili tesne „pod čiarou“ majú stále šancu zúčastniť sa krajských majstrovstiev, z ktorých sa postupuje už len na Majstrovstvá Slovenska.