Na októbrovom turnaji začiatočníkov Roman so strieborným umiestnením

Prvý turnaj začiatočníkov v školskom roku 2019/2020 sa odohral už tradične v stredu, 9.10.2019 v priestoroch ŠK Slovan Bratislava.

Myšlienka ponúknuť priestor deťom, začiatočníkom z rôznych šachových krúžkov zostáva naplnená do bodky.

V deviatom ročníku v prvom turnaji bolo opäť vidieť obmenu štartového poľa, napokon tak ako každý rok. Skúsenejší už vyhľadávajú ťažšie podujatia, tí čo minulé sezóny iba skúšali svoje prvé turnajové partie zrazu patria k favoritom a nováčikov sme privítali vo veľkom svete šachu.

Za BŠA nastúpilo 11 hráčov. Niektorí skúsenejší nemali svoj deň a nedarilo sa im podľa predstáv, iný ustáli svoj štandard, no chýbalo možno trošku šťastíčka, Filip, Oskar, Viktor alebo Griša uhrali svoje prvé turnajové body a Romanovi sa hneď na prvýkrát podarilo obsadiť fantastické tretie miesto.

Celková účasť 67 hráčov je vskutku vynikajúca. Keď si spomenieme na prvé ročníky, ktoré hrávalo 10-15 detí, ako sa vyjadril podpredseda Bratislavského šachového zväzu Stanislav Vlček, je to fantastický úspech tohto podujatia, ktorého sa pravidelne zúčastňujú aj deti až z Dunajskej Stredy.

Každý si zaslúži veľkú gratuláciu za hru, trpezlivosť ale hlavne fair-play prístup, ktorý je oveľa dôležitejší, ako exaktný výklad šachových pravidiel.

Poradie hráčov BŠA:
3. Roman Shevtsov 6/7
17. Matúš Červeň 4,5/7
21. Pavol Čutka 4/7
37. Hanka Leila Hamid 3/7
38. Lukáš Kozub 3/7
40. Simon Komora 3/7
44. Adam Ferik 3/7
55. Griša Shykhnenko 2,5/7
61. Viktor Vančo 2/7
63. Oskar Kajánek 1,5/7
64. Filip Doms 1,5/7

Konečné poradie
Fotogaléria

https://sachovaakademia.sk/
https://www.sachovyobchod.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *