Online šachové tréningy. Koľko nás bolo pripojených, čo sa zmenilo a aké budú ďalšie témy tréningov.

Šachoví priatelia,

druhý týždeň online tréningov bol fantastický a veľká vďaka za Vaše povzbudzujúce slová, nadšenie a záujem o šachovú hru. Pokračujeme ďalej, to je tá najhlavnejšia správa, nižšie nájdete opäť informácie k tréningom. Sumár toho, ako prebehal tento týždeň, ako som ho videl z druhej strany monitora a koľko nás v druhom týždni trénovania bolo online, aj to sa dozviete vo videu nižšie.

Poďme trénovať!

Michal Vrba – tréner Bratislavskej šachovej akadémie

1. Vyberte si váš tréning (môže byť aj viacero). Tréning trvá +/- 45 minút.
30.3.2020, 17:00, skupina D, Orientácia na šachovnici, časť II.
2.4.2020, 17:00, skupina D, Orientácia na šachovnici, časť II.
30.3.2020, 18:00, skupina C, Väzba – ako ju využiť pri útoku, časť II.
31.3.2020, 17:00, skupina B, Taktické motívy v partiách mládeže, partiové ukážky, časť II.
31.3.2020, 18:00, skupina A ,téma Škótky gambit

2. Neviem sa rozhodnúť, ktorá skupina je pre mňa vhodná.
Ak sa neviete rozhodnúť, pripravili sme pre Vás krátky šachový dotazník, ktorého cieľom je poradiť Vám, ktorá tréningová skupina by bola pre Vás najvhodnejšia.
Spustiť šachový test

3. Ako sa prihlásiť na šachový tréning?
Šachové tréningy budú prebiehať prostredníctvom programu ZOOM, ktorý poskytuje väčší komfort pre všetky zúčastnené strany a možnosť interakcie (tréning by nemal byť prednáška, počas ktorej upadneme do bdelej kómy).

Inštalácia programu nie je potrebná, na email vám príde link, na ktorý keď si kliknete, live video tréning sa automaticky spustí. Túto funkcionalitu však neviem každému garantovať, nakoľko každý máme iný typ počítača a iné nastavenie, preto odporúčam si tento jednoduchý software nainštalovať alebo stiahnuť appku.

Vyberte a nainštalujete si ZOOM do mobilu, tabletu alebo PC

Na prihlásenie na tréning nám tak stačí poslať email na sachovaakademia@gmail.com, ktorého tréningu by ste sa mali záujem zúčastniť. Spätne Vám na email pošlem link, na ktorom bude tréning vysielaný. Ten obdržíte cca 1hodinu pred začiatkom tréningu.

4. Jedna knižka, ktorú by som odporučil pre každú skupinu:
Skupina D – Malé predstavenie šachových kúziel
Skupina C – Šachová cvičebnica 4
Skupina B – Základy taktiky
Skupina A – Černobílá magie

Šachový software FRITZ 17

5. Ako nás podporiť.
Viacerí z vás ocenili myšlienku týchto online tréningov. Ako je uvedené vyššie, budú pre každého zadarmo. Verím, že v tejto neľahkej situácii hlavne pre rodičov, ktorí majú doma deti, skúšajú homeschooling a popri tom musia chodiť do práce či byť na home office, môže im aj taktáto možnosť pomôcť zmysluplne pre deti vyplniť ich čas. Ak by to splnilo čo i len tento jediný účel, budem rád.

Napriek tomu prišlo viacero otázok, či tieto tréningy je možné nejak podporiť. Áno, je to možné, nižšie uvádzam viacero spôsobov a za každý vopred ďakujem:

  • Akékoľvek povzbudzujúce slovo
  • Dobrovoľný príspevok za tréning, za kúpu licencie streamovacieho a šachového software, za čas trávený prípravou tréningov, na transparentný účet BŠA SK72 8330 0000 0024 0117 9186
  • Kúpou dobrej šachovej knižky v Šachovom obchode (my tie knižky aj reálne čítame 🙂 , trénujeme z nich a radi Vám poradíme pri výbere)
  • Darovaním 2% z dani pre Bratislavskú šachovú akadémiu. Prečítajte si našu Ročenku 2019.
  • Sledovaním našich sociálnych sietí na Youtube, Facebooku alebo Instagrame

6. Môžem to aj ja skúsiť?
Samozrejme! Aj keby tobol tvoj prvý pokus, teraz je ten správny čas. Vedieš tréningy vo svojom klube? Alebo máš v hlave šachovú tému, s ktorou by si sa chcel podeliť s ostatnými? Chcel by si aj ty vyskúšať živé online tréningy? Všetko, čo BŠA má ti je plne a zadarmo k dispozícii. Stačí, ak mi napíšeš na sachovaakademi@gmail.com

7. BŠA Turnaj začiatočníkov RICOH
V každej situácií sa snažím hľadať pozitíva. Súčasný stav nie je ani zďaleka ideálny, vo svete žiaľ reálne umierajú ľudia a my si musíme dávať pozor na zdravie ako nikdy predtým. Byť ohľaduplný k sebe, ale hlavne k druhým. Zrušené sú všetky verejné podujatia. A aj váš obľúbený Turnaj začiatočníkov.

Pokúsili sme sa ho presunúť na internet. A účasť zatiaľ potvrdzuje, že o turnaj máte záuejm! Beriem to ako signál, že sa vám to páči a má to zmysel. Držím vám palce, trénujte a vidíme sa už na ďalšom Turnaji začiatočníkov o 18:00.

Registrácia (heslo: dnesvyhram):
1. Online turnaj začiatočníkov 18.3.2020
2. Online turnaj začiatočníkov 25.3.2020
3. Online turnaj začiatočníkov 1.4.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *