Pomoc pre Martina

S deťmi trávim pomerne veľa času. Na tréningoch, v škole, alebo na šachových turnajoch či podujatiach.

Môj vnútorný kompas je nastavený smerom, „ak niekto chce, je potrebné pomocť a vytvoriť podmienky„. Minimálne to aspoň skúsiť.

Keď som si prvýkrát začiatkom mája prečítal Martinov príbeh, bolo mi jasné, že Martin miluje šachy. A má veľkú chuť sa v nich zlepšovať, hrať turnaje, stretávať sa s kamarátmi a spoznávať nových ľudí.

Martin má však chorobu, ktorá je lekárom neznáma a tak aj jej liečba je veľmi náročná.

Našťastie má Martin rodičov, ktorí mu pomáhajú nielen so zvládaním všetkých lekárskych vyšetrení, ale aj s jeho koníčkami, medzi ktoré patrí krásna hra šach.

Aktuálne mu v ceste za šachovými dobrodružstvami stojí prekážka vo forme dopravy (potreba upraveného auta) ako aj nový vozík s elektrickým ovládaním.

Je mi jasné, že sú to nie malé finančné nároky. Verím však, že keď sa ako šachová komunita spojíme, dokážeme každý hoc aj jednou kvapkou naplniť oceán. Dokážeme?

Ako môžem pomôcť

1. Finančným darom
Transparentný účet FIO banka, IBAN SK72 8330 0000 0024 0117 9186
Do popisu prevodu stačí uvieť „Pre Martina“

2. Zdieľaním tejto výzvy
Napríklad na sociálnych sieťach alebo bloch s odkazom na tento článok.

 

Aký bude postup

Cieľová suma výzvy je 2 000€
Všetky vyzbierané prostriedky budú prevedené z transparentného účtu na bankový účet Martinových rodičov jedným prevodom 31.5.2023

PS. 1 Prvý augustový týždeň sa v Bratislave uskutoční šachové podujatie „Bratislavské šachové leto 2023„. Ide o jeden z najväčších šachových festivalov v Bratislave a Martin by sa tu mohol objaviť. Vlastne Martin sa už iniciatívne prihlásil a nachádza sa na štartovej listine

PS.2 V Bratislavskej šachovej akadémii sme sa dohodli, že za každého donora BŠA prispeje sumou 10€ na tento turnaj, pre vykrytie nákladov s ubytovaním a stravovaním.

Veľká vďaka každému za akúkoľvek pomoc či slová podpory.
Autor: Michal Vrba; predseda Bratislavskej šachovej akadémie

Odkazy
Martinov príbeh
Bratislavské šachové leto 2022 (videoukážka)

V prípade otázok ma neváhajte kontaktovať na 0903 793 013 alebo mailom na sachovaakademia@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *