Sviatočný tréning v sviatočnom móde so sviatočnými pozíciami

Cez sviatky nikam necestujeme. Dajme si preto tréning, aj cez sviatky. Tréningy budú v sviatočnom móde. Dáme si toho menej no o to sviatočnejšie veci si pozrieme na šachovnici. Teší ma aktivita aj ďalších tréningových centier či klubov, ktoré pripravujú pre členov svojich klubov ale aj fanúšikov šachu rôzne typy online turnajov. Verím, že sa čoskoro pridajú aj ďalší. Rád by som preto touto cestou pozdravil Senicu, Humenné, Žilinu, Považské Podhradie, Bratislavu, Bojnice a ďalších. Verím, že šachová „online“ mapa sa Slovenska sa bude rozrastať a nevýhodu (zavreté školy, kluby) obrátime na výhodu – naučíme sa novým zručnostiam.

Ďakujem za vaše otázky, telefonáty a maili s otázkami k online tréningom, turnajom, softwarom…Nie na všetky poznám odpovede, sám sa s tieto veci učím ako aj vy. Som presvedčený, že spoločne sa môžeme zlepšiť všetci rýchlejšie a efektívnejšie. A teraz si už vyhutnajme záver jednej peknej šachovej partie v podaní Niki Vrbovej:

1. Vyberte si váš tréning. Tréning trvá +/- 45 minút.
13.4.2020, 17:00, skupina D, Orientácia v priestore (Pokračovanie v hľadaní pokladu Inkov)
16.4.2020, 15:00, skupina D, Orientácia v priestore (Pokračovanie v hľadaní pokladu Inkov)
13.4.2020, 18:00, skupina C, Čo dokáže strelec (Základy taktiky)
14.4.2020, 17:00, skupina B, Otvorené stĺpce (Ako ich efektívne využil aj Boris Spassky)
14.4.2020, 18:00, skupina A , Jazdec (Základy stratégie – Ako s ním narábali majstri sveta)

2. Ako sa prihlásiť na šachový tréning?
Na prihlásenie na tréning nám tak stačí poslať najneskôr 1 deň  vopred email na sachovaakademia@gmail.com, ktorého tréningu by ste sa mali záujem zúčastniť. Spätne Vám na email pošlem link, na ktorom bude tréning vysielaný.

Link na tréning obdržíte cca 1hodinu pred začiatkom tréningu.

3. Jedna knižka, ktorú by som odporučil pre každú skupinu:
Skupina D – Malé predstavenie šachových kúziel
Skupina C – Šachová cvičebnica 4
Skupina B – Koncovky – Základný kurz
Skupina A – Plán v šachovej partii

Šachový software, z ktorého sú online tréningy aj vysielané FRITZ 17

4. Ako nás podporiť.
Viacerí z vás ocenili myšlienku týchto online tréningov. Verím, že v tejto neľahkej situácii hlavne pre rodičov, ktorí majú doma deti, skúšajú homeschooling a popri tom musia chodiť do práce či byť na home office, môže im aj taktáto možnosť pomôcť zmysluplne pre deti vyplniť ich čas. Ak by to splnilo čo i len tento jediný účel, budem rád.

Napriek tomu prišlo viacero otázok, či tieto tréningy je možné nejak podporiť. Áno, je to možné, nižšie uvádzam viacero spôsobov a za každý vopred ďakujem:

  • Akékoľvek povzbudzujúce slovo
  • Dobrovoľný príspevok za tréning, na transparentný účet BŠA SK72 8330 0000 0024 0117 9186 (Ďakujem Radka D., Michal D. Richard M., Michal L., Eva B.Ť.)
  • Kúpou dobrej šachovej knižky v Šachovom obchode (my tie knižky aj reálne čítame ? , trénujeme z nich a radi Vám poradíme pri výbere)
  • Darovaním 2% z dani pre Bratislavskú šachovú akadémiu. Prečítajte si našu Ročenku 2019.
  • Sledovaním našich sociálnych sietí na YoutubeFacebooku alebo Instagrame

5. BŠA Turnaj začiatočníkov RICOH
V každej situácií sa snažím hľadať pozitíva. Súčasný stav nie je ani zďaleka ideálny, vo svete žiaľ reálne umierajú ľudia a my si musíme dávať pozor na zdravie ako nikdy predtým. Byť ohľaduplný k sebe, ale hlavne k druhým. Zrušené sú všetky verejné podujatia. A aj váš obľúbený Turnaj začiatočníkov.

Pokúsili sme sa ho presunúť na internet. A účasť zatiaľ potvrdzuje, že o turnaj máte záuejm! Beriem to ako signál, že sa vám to páči a má to zmysel. Držím vám palce, trénujte a vidíme sa už na ďalšom Turnaji začiatočníkov o 18:00.

Registrácia (heslo: dnesvyhram):
1. Online turnaj začiatočníkov 18.3.2020
2. Online turnaj začiatočníkov 25.3.2020
3. Online turnaj začiatočníkov 1.4.2020
4. Online turnaj začiatočníkov 10.4.2020 Live stream turnaja
5. Online turnaj začiatočníkov 17.4.2020

Systém/pravidlá turnaja:
1. Turnaj je online pokračovaním série turnajov pre začiatočníkov. Preto je vhodný pre začiatočníkov (ako deti, tak dospelých). Turnaj je obmedzený pre hráčov s online ELOm do 1800.
2. Turnaj sa hrá v piatky o 18:00
3. Turnaj trvá 90 minút. Partia trvá 2×7 minút.
4. Každý odohrá toľko partií, koľko za 90 minút stihne. Počítač automaticky páruje, takže sa prakticky nečaká na “ďalšie” kolo.
5. Vyhrá ten, kto má najviac bodov ?

Registrácia do turnaja:
1. Vytvorte si registráciu na lichess.org
2. Pokiaľ máte nový účet, je potrebné odohrať aspoň 10 ratingovaných partií v móde BLITZ, aby systém vyhodnotil, že nie ste robot.
3. Pridajte sa do skupiny turnaja na linke (viď vyššie)
Heslo: dnesvyhram

Autor: Michal Vrba – tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *