Trénersky seminár s medzinárodou účasťou

Prvý februárový deň bol usporiadaný Bratislavskou šachovou akadémiou v Bratislave seminár pre šachových trénerov a učiteľov. Dovedna tridsiatka trénerov detí a mládeže, učitelia ale aj nešachisti, ktorých nadchla šachová hra natoľko, že sa rozhodli venovať deťom a rozvíjať ich zapálenie k tejto hre a športu sa stretol v priestoroch ŠK Slovanu Bratislava.

Seminár dostal nádych medzinárodnosti a to vďaka hosťom z Českej republiky, za ktorú sa o svoje skúsenosti prišli podeliť Venuše Souralová, predstaviteľka projektu Šachy do škol v ČR a najúspešnejší tréner ČR spomedzi všetkých trénerov prierezovo všetkými športami, Karel Handlíř z Krnova.

Ako aj po minulé roky bol program prednášok smerovaný hlavne na praktické ukážky a využitie v praxi. Všetky prednášky boli preto unikátne a rád by som sa poďakoval prednášajúcim, že prijali výzvu otvárať nové témy, či nahliadnuť do kuchyne svojho trénerského majstrovstva.

Po skončení seminára mohli účastníci zložiť aj trénerské skúšky kvalifikované Slovenským šachovým zväzom, ktorý trénerský seminár podporil.

Všetky prednášky boli nahrávané a ich záznamy budú priebežne zverejnené a tak verím, že sa prácou najlepších môžu inšpirovať aj ďalší súčasní či budúci tréneri detí a mládeže.

Program seminára:
1. Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie „Ako zaujať aj najmenšie deti šachom“ (Ako sa hrá na šachového obchodníka, ako sa hrajú váhy, ako funguje rímsky záprah koní a ako sa dá zastreliť zajac či pravidlá papučového šachu.)
2. Rudolf Diviak, tréner Medzinárodnej šachovej akadémie Interchess „Moje šachové rozprávky nielen na dobrú noc“
3. Miroslav Roháček, tréner Klubu šachových nádejí „Tréner a rodič. Čo robiť, aby z tohto vzťahu profitovali obe strany“
4. Venuše Souralová, Manažérka projektu Šachy do škol v ČR „Aktuálny stav šachu na školách v Českej Republike, štruktúra projektu, spolupráca s Olympijským výborom, republikový prebor škôl, systém vzdelávania učiteľov, marketing a plány do budúcnosti.“
5. Alena Walterová, bývalá hovorkyňa a PR manažérka VÚB banky „Je možné robiť marketing aj v šachu?“
6. Karel Handlíř, tréner ŠK Krnov „Ako môže jeden tréner zapáliť deti, rodičov, mesto a celú krajinu pre šach“
7. Rudolf Diviak, člen komisie mládeže SŠZ „Formovanie regionálnych šachových akadémií“

Všetky video prednášky trénerského seminára
Fotogaléria
Stiahnite si ročenku Bratislavskej šachovej akadémie – Čo sa nám podarilo v roku 2019

Ďakujem prednášajúcim za perfektne spracované témy, účastníkom, ktorí merali cestu na seminár z celého Slovenska ako i BŠZ, ŠK Slovanu Bratislava a SŠZ za pomoc pri organizácií.

Autor: Michal Vrba, predseda Bratislavskej šachovej akadémie

Tento záznam bol publikovaný v Tréning . Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *