V tom našom mestečku

Deň detí pre šachistov 5.6. 2022

V krásne nedeľné poobedie v areáli hotela Bivio prišlo okolo 25 detí, tento raz ich nehnala túžba po bodoch, ale dobre sa šachom zabaviť. Na niekoľkých stanovištiach usilovne zbierali „Šachuľkokoruny“, ktoré si pri odchode menili za megakamene. Originálne vystúpenie organizátora tohto podujatia V tom našom mestečku…, kde si deti kupovali šachové figúrky podľa dobrých správ (a tiež aj kvôli katastrofám o niektoré figúrky prišli), malo veľký úspech.

Čerešničkou na torte bola účasť majstra FIDE Alexeya Kukelka, ktorý hral neraz i s hendikepom a s viacerými naraz, aby to bolo aspoň ako tak vyrovnané. Rýchly koník na veľkej šachovnici sľuboval pokusy o svetový rekord. Je možné, že sme ho aj spravili, lebo súťaž to bola jedinečná. Šachovnica v hlave?

Dokážete vyriešiť jednoduchú úlohu so zaviazanými očami? Pre niektoré deti to problém nebol, iné sa radšej neodvážili. Majster chess puzzle sa tešil veľkej obľube, pri stolíku sa riešilo a riešilo.  V aréne vyhraj alebo vyhraj ste mohli kohokoľvek vyzvať , výbornú náladu nikomu nezobrala ani prehra.

Banka, kde sa zamieňali Šachuľkokoruny za megakamene bola stále v prevádzke. Úsmevy detí, ktoré nechceli len tak odísť, spokojní rodičia, proste paráda. Ďakujem všetkým spolupracovníkom, ktorí pomohli. Najbližšie sa vidíme na Šachovo-lukostreleckom tábore, alebo snáď aj skôr. Link s výsledkami nikde nehľadajte, prišli sme si to užiť 😊

Autor: Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *