O pohár Šachuľka Matového silnejší než omikron!

Po dlhej dobe sme sa konečne stretli naživo a deti si mohli zahrať turnaj. Niektoré majú online radi, ale iné už pociťujú dlhodobú únavu a nechuť a hľadajú každú príležitosť stretnúť sa naživo a hrať v 3D. Kvôli kapacite miestnosti v hoteli Bivio sme museli turnaj spraviť spolu s Michalom Vrbom len na pozvanie pre tých, ktorí trénujú v Doprastave alebo Bratislavskej šachovej akadémii.

Úprimne ma prekvapila úroveň, deti neťahali zbrklo a takmer vždy využívali svoj čas na maximum, čo je dobré znamenie. Rastie nám výnimočná generácia detí do 10 rokov, potrebujú ešte dozrieť, ale aj teraz im to už ide pekne. Turnaj vyhral s plným počtom Simon Matejka, ktorý potvrdil, že spravil veľký progres a kvalifikoval sa do turnaja Bivio živio cup, ktorý bude najbližší piatok – kvôli kapacite len pre pozvaných. 4.2. cez polročné prázdniny však už bude ďalší turnaj Future Champions otvorený pre všetkých registrovaných v kluboch.

Na druhom mieste skončil prekvapujúco Filip Gallo, ktorý vo vzájomnej rozhodujúcej partii 6. kola odsunul na tretie miesto Martina Srnáka, desiateho v rapide vo FIDE rebríčku v kategórii do 7 rokov. Z ostatných ešte pochválim šesťročného Tomáša Andrého, bol to jeho prvý turnaj a obstál výborne. Spolu s Alexandrom Rogáčom dostali aj poháre za online lichessové turnaje, kde vo svojej skupine nazbierali najviac bodov. Deťom na záver osobne zagratuloval aj garant turnaja – Šachuľko Matový a jeho spoločníci – Jožko Šprtovský a Patrik Pat.

Turnaj ocenili aj rodičia, jeden z nich mi napísal po turnaji: „Aj prehry zvláda ľahšie tu ako doma pri počítači. A veľmi ho potešilo ocenenie, ktoré dostal od trénera Miša, že pochválil súpera za peknú hru. Myslím, že mu to pridalo trošku sebavedomia.“

Fotogaléria
Konečné výsledky

Autor: Martin Hunčár, tréner Bratislavskej šachovej akadémie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *