Od začiatku naplno a postupne pridávať

Ísť od začiatku naplno a postupne pridávať? Aj takto by sa dalo vystihnúť záverečné podujatie série turnajov Máj lásky šach na bratislavskej Kuchajde 29.5.2021. Vynikajúcu atmosféru vytvorili poslednú májovú sobotu od začiatku všetky deti, niektoré zakúsili po dlhej koronovej pauze konečne šach v 3D, pre viacerých to bola dokonca premiéra naživo, keďže šachovo vyrástli v online priestore!

Champions „B“  turnaj sľuboval napínavé súboje od začiatku do konca siedmeho kola, vyhrala ho napokon favoritka Diana Ráchelová z ŠK Dunajská Streda so stratou bodu pred skupinou päťbodových prenasledovateľov. O pomocné hodnotenie sa na druhom mieste umiestnil Samuel Bezák pred Matúšom Kajabom a Matúšom Murárikom (všetci z Doprastavu), Sophiou Valentovou (KŠN) a Nikolou Ráchelovou. So 4,5 bodových nemôžem nespomenúť Martinka Srnáka, ktorý nedávno dovŕšil len 6 rokov, ale zvádzal viac než vyrovnané súboje s oveľa skúsenejšími a staršími hráčmi. Okrem pohára pre víťazku a knižných cien si ešte pohár pre Bojovného slimáka (rozumej hráča, ktorý naplno využíva svoj čas pri partii:-)) odniesla šesťročná Katka Veselská.

Hlavný Champions „A“ turnaj odohrávajúci sa na druhom konci vonkajšej krytej terasy čínskej reštaurácie bol o poznanie vyššou ligou. Sme radi, že sme sa pred týždňom správne rozhodli a predsa len vytvorili dva paralelné turnaje. „Buď vyhráš, alebo sa poučíš“, si tu museli pripomenúť viacerí, každý tu mohol poraziť každého, do poslednej sekundy piateho kola sa rozhodovalo o víťazovi. Obrazne len o „milimetre“, teda o pol bodu pomocného hodnotenia v tajbrejku so ziskom 4,5 boda zvíťazil Ján Lakota pred Matejom Ševčíkom (obaja z Doprastavu).

Matejovi turnaj minulý týždeň nevyšiel, zato teraz sa vyznamenal, navyše získal skalp Jura Jánošíka s peknou cenou, pretože si odniesol najviac plusových bodov do ratingovania. Na treťom mieste sa umiestnil jediný zahraničný účastník, Pavel Kozubík z Českej republiky. Premiéra Viktora Vaškanina z Doprastavu vyšla na jednotku, na prvom turnaji v živote obsadil skvelé štvrté miesto, tesne predbehol o pomocné hodnotenie piateho Krištofa Višvádera z Interchess ZŠ Borský Mikuláš. Aj niektorí ďalší mládežníci sa veľmi potešia, pretože od júna im budú pridelené prvé FIDE ratingy.

Veľká vďaka patrí Michalovi Vrbovi, ktorý robil hlavného rozhodcu a organizačne sa na celom podujatí spolupodieľal. Na obzore sú ďalšie turnaje, všetkým prajeme veľa úspechov a veríme, že sa s mnohými uvidíme na Bratislavskom šachovom lete začiatkom augusta.

Fotogaléria
Výsledky Champions A
Výsledky Champions B
Bratislavská šachové leto 08/2021, propozície

Autor: Martin Hunčár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *